A Meyer Optik Görlitz (röviden MOG) története egészen 1896-ig nyúlik vissza, amikor Hugo Meyer látszerész és Heinrich Schätze kereskedő megalapították a Optisch-Mechanische Industrie-Anstalt Hugo Meyer & Co.-t. A kezdeti évtizedek sikeres fejlesztéseinek hála (mint például az Aristosigmat, a 6 lencsés Anastigmat vagy a széleslátó Aristosigmat), illetve egy felvásárlást követően (Optische Anstalt Schulze und Billerbeck) európai hírű gyártók lettek.
A két világháború közötti növekedés alapja többek között Dr. Paul Rudolph szaktudása volt, aki korábban a Zeissnél fejlesztett olyan legendás képleteket, mint a Protar, a Planar vagy a Tessar. Az ekkoriban kifejlesztett Plasmat, majd utódja, a Kino-Plasmat volt a korszak legnagyobb fényerejű objektívje a világon. Rendszeres együttműködésben voltak több fényképezőgép-gyártóval is, például az Ihageevel, aminek Exakta típusához számtalan alapobjektívet szállítottak. Bár árszínvonaluk valamivel a Zeiss alatt volt, minőségben nem maradtak el tőlük.
A háború utáni évek átszervezésekkel jártak a MOG számára is. VEB Feinoptisches Werk Görlitz néven dolgoztak tovább, és piacra dobták a Helioplant (a Dopple-Anastigmat utódját), illetve 1952-ben egy magnéziumos visszaverődés-gátló bevonatot is. Szintén ebben az időszakban készültek a mai napig jól ismert Trioplan, Primoplan és Telemegor optikák is.
1971-ben hirtelen eltűnt a cég jelölése az optikákról, mert átszervezések miatt beolvasztották a VEB Pentacon alá. Mivel a gyártás ettől kezdve a Pentacon égisze alatt zajlott, sok félreértésre ad okot, hogy miért bukkannak fel a korábbi híres MOG optikák más név alatt. Ezt a "káoszt" fokozza, hogy később a Pentacont beolvasztották a Zeiss keleti részébe (VEB Carl Zeiss Jena), ezek után pedig a MOG korábban éllovas műszaki fejlesztései is egyre jobban lemaradtak (valamint a Zeiss egyes konkurens típusainak javára számos korábbi legendás MOG optika gyártása teljesen megszűnt). Tovább tetézte a bajt, hogy a korszakban már egyre népszerűbb zoom optikák fejlesztésében a szocialista blokk lemaradt, így a keletnémetek sem jutottak hozzá létfontosságú gyártási és kutatási eszközökhöz.
A szocialista rendszer bukása és a német újraegyesítés után a korábbi MOG részei kiváltak a Zeissből és Feinoptisches Werk Görlitz GmbH néven önálló cégként működtek tovább. Ez a Meyer-Optik jelzéssel ellátott objektívek újbóli megjelenését is jelentette, a reneszánsz azonban igen rövid ideig, mindössze 1991-ig tartott, mert az új vállalat versenyképtelennek bizonyult. 2014-ben a net SE irányítása alatt a MOG ismét piacra lépett, ám 2018-ra ez a cég is fizetésképtelenné vált, és a több márka jogait tömörítő próbálkozás kudarcba fulladt. 2018-ban a jogok az OPC Optics kezébe kerültek, így ismét beindulhatott a jól ismert típusok gyártása és értékesítése. Az OPC Optics célja, hogy ne csak a MOG hagyományait ápolja, de tényleges fejlesztésekkel bővítse is a cég repertoárját.
A cikkek között olyanok is szerepelhetnek, melyek nem kifejezetten a gyártóhoz kapcsolódnak, de tartalmaznak tőle származó eszközöket, vagy más kapcsolatban állnak vele.
50mm f/2.9
MOG Trioplan V EXA
100mm f/2.8
MOG Trioplan M42
135mm f/2.8
MOG Orestor M42