A Konica cég története egészen 1873-ig nyúlik vissza, amikor Rokusaburo Sugiura fényképészeti anyagok árusításába kezdett Tokióban, akkor még egy drogéria égisze alatt. Később ezt az üzletet családja vette át, ő pedig új alapítással egy másik üzletbe fogott Konishi Honten néven. 1882-ben az egyszerű kereskedésen túllépve indította el a fényképészeti segédanyagok gyártását Japánban (Konishi néven), amivel első volt a szigetországban.
1902-ben dobták piacra első fényképezőjüket, a Cherryt (japánul Sakura), melyet széles tömegeknek szántak, és egyszerűen használható volt. A Konishi hamar az egyik legkomolyabb piaci tényező lett Japánban. A vállalat nevét 1921-ben módosították Konishi Hontentről Konishirokura, amikor az alapítót fia követte a vezetésben. Pár évvel később a Pearlette nevű fényképező-szériájuk még szélesebb ismertséget hozott számukra.
1948-ban adták ki a Konica I. távmérős fényképezőt, mely később a vállalat nevét is adta. A folyamatos technikai fejlesztéseknek hála az SLR piacra is lendeültesen léptek be, és ott sokáig meghatározó szereplők voltak. 1965-ben például megjelent a Konica Autoreflex, mely az adott időszakban nagyon korszerűnek számító fénymérő cellás záridő-prioritásos félautomata módot kínált, elsőként a világon. 3 évvel később, 1968-ban már TTL fényméréssel jött ki az Autoreflex-T.
A vállalat 2003-ban összeolvadt a Minoltával, így jött létre a Konica Minolta, mely nagy lépésekkel indult el a digitális fotózás új világába, pár évvel később azonban teljesen kiszálltak abból (más területekre, például a nyomtatókra és másolókra összpontosítottak). Fotós portfóliójuk jelentős részét a Sony vette át.
A cikkek között olyanok is szerepelhetnek, melyek nem kifejezetten a gyártóhoz kapcsolódnak, de tartalmaznak tőle származó eszközöket, vagy más kapcsolatban állnak vele.
40mm f/1.8
Konica Hexanon AR
52mm f/1.4
Konica Konishiroku F
57mm f/1.2
Konica Hexanon AR
57mm f/1.4
Konica Hexanon AR